Μπακς - Τζαζ 116-132 : Το triple double του Αντετοκούνμπο δεν σώζει την... τρύπια άμυνα (vid)

Οι Μιλγουόκι Μπακς γνώρισαν την εντός έδρας ήττα από τους Γιούτα Τζαζ (132-116), νίκη για τους Πέισερς απέναντι στους Σέλτικς.

Οι Μιλγουόκι Μπακς (25-12) ηττήθηκαν από τους Γιούτα Τζαζ (18-20) με σκορ 132-116, για την τέταρτη ήττα τους στα τελευταία πέντε ματς.

Η παράκληση του Γιάννη Αντετοκούνμπο για την περηφάνια που πρέπει να βρουν οι Μιλγουόκι Μπακς στην αμυντική τους συνέπεια, δεν είχε κανένα αποτέλεσμα.

Οι Γιούτα Τζαζ έφυγαν με τη νίκη από το Fiserv Forum (132-116), αφού πρώτα προηγήθηκαν με 41-23 στην 1η περίοδο και με 77-46 στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Ειδικά στο πρώτο δωδεκάλεπτο, οι Τζαζ μέτρησαν το απίθανο 11/17 τρίποντα, ενώ μετά από 24 αγωνιστικά λεπτά είχαν πέντε παίκτες με διψήφιο αριθμό πόντων: Μάρκανεν 11, Σέξτον 11, Ολίνικ 10, Κόλινς 12 και Κλάρκσον 12.

Το triple double του Giannis

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο κατέγραψε triple double (25π., 10/18 διπ., 0/2 τριπ., 5/9 βολές, 10 ριμπάουντ, 11 ασίστ) και πέρα από τον Μίντελετον, ο Μαλίκ Μπίσλεϊ είχε 17 πόντους και ο Μπρουκ Λόπεζ 13. Εκτός για προσωπικούς λόγους ήταν ο Ντάμιαν Λίλαρντ.

Πλέον, οι Μπακς μετρούν τέσσερις ήττες στα πέντε τελευταία ματς, ενώ ακολουθούν οι αναμετρήσεις απέναντι σε Σέλτικς (εντός), Γουόριορς (εντός), Κινγκς (εντός) και Καβαλίερς (εκτός).

Οι Τζαζ είχαν πρώτους σκόρερ τους Μάρκανεν και Κλάρκσον (από 21π.) ενώ ο Κόλινς είχε 19, όσους και ο Σέξτον.

Τα δωδεκάλεπτα: 23-41, 46-77, 90-100, 116-132.

Τα αποτελέσματα των αναμετρήσεων που έγιναν τα ξημερώματα της Τρίτης:

gazzetta.gr

Τελευταία Ενημέρωση: 09 Ιανουαρίου 2024 - 10:53

Η υπηρεσία ΡΙΚFLIX δίνει την ευκαιρία στους τηλεθεατές που κατέχουν έξυπνες τηλεοράσεις οι οποίες υποστηρίζουν την εφαρμογή της υβριδικής τηλεόρασης (HbbTV) με την χρήση του κόκκινου κουμπιού -που βρίσκεται στο κάτω μέρος του τηλεκοντρολ-να μεταφέρονται σε διαδυκτιακό περιβάλλον απο όπου μπορούν να παρακολουθήσουν εταιροχρονισμένα τα προγράμματα του ΡΙΚ.

Όταν κάποιος τηλεθεατής είναι συντονισμένος στις συχνότητες τις Επίγειας Ψηφιακής Πλατφόρμας (DVB-T) του ΡΙΚ και παρακολουθεί ΡΙΚ 1 , ΡΙΚ 2 ή ΡΙΚHD και ο δέκτης του υποστηρίζει την εν λόγω εφαρμογή στο κάτω μέρος της οθόνης του θα παρουσιαστέι για λίγα δευτερόλεπτα ένα εικονίδιο που θα τον καλέι να πατήσει το κόκκινο κουμπί. Πατώντας το κόκκινο κουμπί εισέρχεται στην πλατφορμα ΡΙΚFLIX. Σε περίπτωση που ο τηλεθεατής θέλει να επανέλθει στην ζωντανή ροή εκπομπής θα πρέεπι να ξαναπατήσει το κόκκινο κουμπί.