Διπλό στην Πάφο ο ΑΠΟΕΛ

Με το διπλό έφυγε από την Πάφο ο ΑΠΟΕΛ Περεστρόικα, επικρατώντας του ΑΠΟΠ με 60-71. Καλύτερος παίκτης της αναμέτρησης ο Grace που πέτυχε 14 πόντους, 16 ριμπάουντ και 3 ασίστ.

Οι πρώτοι πόντοι σημειώθηκαν λίγο πριν την ολοκλήρωση του πρώτου λεπτού, με τις βολές του Grace να βάζουν τον ΑΠΟΕΛ μπροστά στο σκορ. Ο ΑΠΟΠ απάντησε λίγα δευτερόλεπτα αργότερα επίσης με βολές και ισοφάρισε σε 2-2. Οι «γαλαζοκίτρινοι» πήραν εκ νέου προβάδισμα, με το παιχνίδι να είναι ισορροπημένο και το δεκάλεπτο να ολοκληρώνεται με σκορ 12-16.

Στο 13’ η διαφορά ανέβηκε στο +8 με τον Κοιλαρα να ευστοχεί στο τρίποντο (13-21), και τους γηπεδούχους να μειώνουν με βολές του Rogers στο ίδιο λεπτό σε 21-15. Οι φιλοξενούμενοι ήταν πιο επιθετικοί στο δεύτερο δεκάλεπτο και σκόραραν σύνολο 23 πόντους, με το ημίχρονο να κλείνει σε 24-39.

Η ομάδα της Λευκωσίας μπήκε δυνατά και στο τρίτο δεκάλεπτο, ανεβάζοντας τη διαφορά στο +19 στο 22’ για το 24-43. Η ομάδα της Πάφου προσπάθησαν να παραμείνουν στο παιχνίδι και μείωσαν σε 45-29 στο 24’, με τρεις εύστοχες βολές το Perry. Ο Δημητρίου με τρίποντο έκανε το 52-37, και με 5 σερί πόντους στο τελευταίο λεπτό του δεκαλέπτου ου ΑΠΟΠ μείωσε σε 57-46. Στην τελευταία περίοδο οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να ανατρέψουν το σκορ, όμως και οι δύο ομάδες πέτυχαν από 14 πόντους με τελικό σκορ 60-71, και τον ΑΠΟΕΛ να παίρνει το ροζ φύλλο αγώνος.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 12-16, 24-39, 46-57, 60-71

ΑΠΟΠ (Αλέξης Λεκισβίλι)

Whitfield 9 (1), Perry 15 (1), Rogers 14, Δημητρίου 9 (1), Παπαδημητρίου 5, Coleman 8 (2), Σταύρου, Πορφυρίδης, Χατζηβασίλης

ΑΠΟΕΛ Περεστρόικα (Γιάννης Δαμαλής)

Blackmon 12, Γεωργακούδης 2, Grace 14 (1), Galloway 2, Πυριλλης 6, Nottage 10 (1), Γιανναράς 3, Κοιλαρας 3 (1), Γεωργακούδης 2, Παπαμιχαήλ 3 (1), Strong 14, Σολωμού 2, Πυρίλλης 6

Τελευταία Ενημέρωση: 15 Φεβρουαρίου 2024 - 07:53

Η υπηρεσία ΡΙΚFLIX δίνει την ευκαιρία στους τηλεθεατές που κατέχουν έξυπνες τηλεοράσεις οι οποίες υποστηρίζουν την εφαρμογή της υβριδικής τηλεόρασης (HbbTV) με την χρήση του κόκκινου κουμπιού -που βρίσκεται στο κάτω μέρος του τηλεκοντρολ-να μεταφέρονται σε διαδυκτιακό περιβάλλον απο όπου μπορούν να παρακολουθήσουν εταιροχρονισμένα τα προγράμματα του ΡΙΚ.

Όταν κάποιος τηλεθεατής είναι συντονισμένος στις συχνότητες τις Επίγειας Ψηφιακής Πλατφόρμας (DVB-T) του ΡΙΚ και παρακολουθεί ΡΙΚ 1 , ΡΙΚ 2 ή ΡΙΚHD και ο δέκτης του υποστηρίζει την εν λόγω εφαρμογή στο κάτω μέρος της οθόνης του θα παρουσιαστέι για λίγα δευτερόλεπτα ένα εικονίδιο που θα τον καλέι να πατήσει το κόκκινο κουμπί. Πατώντας το κόκκινο κουμπί εισέρχεται στην πλατφορμα ΡΙΚFLIX. Σε περίπτωση που ο τηλεθεατής θέλει να επανέλθει στην ζωντανή ροή εκπομπής θα πρέεπι να ξαναπατήσει το κόκκινο κουμπί.