Λύγισε την ψυχωμένη ΑΕ Καραβά η Νέα Σαλαμίνα

H ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ επικράτησε της ΑΕ ΚΑΡΑΒΑ με 3-2 στην κοινή τους προσωρινή έδρα το Αθλητικό Κέντρο «ΣΠΥΡΟΣ ΚΥΠΡΙΑΝΟΥ» σε εξ αναβολής αγώνα για την 12η αγωνιστική του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ Α Κατηγορίας Ανδρών «ΜΙΧΑΛΗΣ ΚΡΑΣΙΑΣ». Ο αγώνας είχε ανατροπές, με διάρκεια 2’08 και το παρακολούθησαν 40 θεατές. Η ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ «κλείδωσε» την 4η θέση στην κανονική διάρκεια, μια αγωνιστική πριν το φινάλε. Η ΑΕ ΚΑΡΑΒΑ ολοκλήρωσε την Α’Φάση στην 6η θέση με 08 βαθμούς.

Ισορροπημένο ήταν το πρώτο σετ (21-21) με τη ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ να  κερδίζει 25-23 σε 26’ και προηγήθηκε 1-0.

Στα τελικά στάδια του δεύτερου σετ η ΑΕ ΚΑΡΑΒΑ ήταν πιο αποτελεσματική (24-21) και το ολοκλήρωσε 22-25 σε 25’ και ισοφάρισε 1-1 σετ.

Μέχρι τα μέσα του τρίτου σετ ο αγώνας ήταν ντέρμπι με τις δυο ομάδες ισόπαλες 15-15. Η ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ εξασφάλισε σταδιακά διαφορές 19-16 και 22-17 για να επικρατήσει 25-18 σε 27’ και να προηγηθεί 2-1 σετ.

Η ΑΕ ΚΑΡΑΒΑ ξέφυγε από την αρχή στο σκορ κατά τη διάρκεια του τέταρτου σετ (05-14, 06-17,10-23) για να το κλείσει με 9 πόντους διαφορά 14-25 σε 21’ και ισοφάρισε 2-2 σετ.

Στο πέμπτο σετ η ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ ξέφυγε 12-08 και επικράτησε 15-10 σε 17’ κερδίζοντας τον αγώνα με 3-2 σετ.

ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ (K. ΑΔΑΜΟΥ): Ibazeta, Παφίτης, Bolli, Σαββίδης, Νικολάου,Corzo – Λίμπερο 1: Tamburi, Λίμπερο 2: Αχιλλέως – Αλλαγές: Ανδρέου, Lebedev, Χρίστου.

ΑΕ ΚΑΡΑΒΑ (D.BONIC): Χρυσοστόμου, Καρακατσάνης, Uruquiola, Barreto, Rivas, Αllen Silva – Λίμπερο 1: Βαρνάβα, Λίμπερο 2: Θεοφάνους – Αλλαγές: Σοφοκλέους, Φιλοκράτους, Δημητρίου.

Τελευταία Ενημέρωση: 30 Ιανουαρίου 2024 - 08:09

Η υπηρεσία ΡΙΚFLIX δίνει την ευκαιρία στους τηλεθεατές που κατέχουν έξυπνες τηλεοράσεις οι οποίες υποστηρίζουν την εφαρμογή της υβριδικής τηλεόρασης (HbbTV) με την χρήση του κόκκινου κουμπιού -που βρίσκεται στο κάτω μέρος του τηλεκοντρολ-να μεταφέρονται σε διαδυκτιακό περιβάλλον απο όπου μπορούν να παρακολουθήσουν εταιροχρονισμένα τα προγράμματα του ΡΙΚ.

Όταν κάποιος τηλεθεατής είναι συντονισμένος στις συχνότητες τις Επίγειας Ψηφιακής Πλατφόρμας (DVB-T) του ΡΙΚ και παρακολουθεί ΡΙΚ 1 , ΡΙΚ 2 ή ΡΙΚHD και ο δέκτης του υποστηρίζει την εν λόγω εφαρμογή στο κάτω μέρος της οθόνης του θα παρουσιαστέι για λίγα δευτερόλεπτα ένα εικονίδιο που θα τον καλέι να πατήσει το κόκκινο κουμπί. Πατώντας το κόκκινο κουμπί εισέρχεται στην πλατφορμα ΡΙΚFLIX. Σε περίπτωση που ο τηλεθεατής θέλει να επανέλθει στην ζωντανή ροή εκπομπής θα πρέεπι να ξαναπατήσει το κόκκινο κουμπί.