Ασταμάτητη η Ολυμπιάδα...

H ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΝΕΑΠΟΛΕΩΣ κέρδισε και αύξησε τη απόσταση από τη δεύτερη θέση και το ΑΠΟΛΛΩΝΑ μετά η λήξη της 12ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ Α Κατηγορίας Γυναικών «ΜΙΧΑΛΗΣ ΚΡΑΣΙΑΣ». Η ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ επικράτησε 3-0 της ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ στο «ΝΕΑΠΟΛΗ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ». Την ίδια ώρα ο ΑΠΟΛΛΩΝ κέρδισε στο Γυμνάσιο Αγίου Νεοφύτου τη ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ με 2-3 σετ. Η Robo Markets ΑΕΛ επικράτησε με 3-2 επί της ΑΕΚ στην αίθουσα «ΝΙΚΟΣ ΣΟΛΩΜΟΝΙΔΗΣ». Η LEMESOS VOLLEYBALL πήρε τους τρεις βαθμούς χωρίς αγώνα.

«ΝΕΑΠΟΛΗ –ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ: ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ – ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ 3-0 (25-17, 25-23, 25-14)

Επιστροφή στις νίκες για την ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΝΕΑΠΟΛΕΩΣ που στην αίθουσα «ΝΕΑΠΟΛΗ – ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ» επικράτησε 3-0 της ΑΝΟΡΘΩΣΗΣ στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ Α Κατηγορίας Γυναικών «ΜΙΧΑΛΗΣ ΚΡΑΣΙΑΣ». Η ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ επικράτησε ενώπιον 130 θεατών.

H OΛΥΜΠΙΑΔΑ επικράτησε στα σετ με 25-17, 25-13 και 25-14.

OΛΥΜΠΙΑΔΑ Ν. (P. FONGEL): Hudima, Κωνσταντίνου, Drozt Hart, Μudritskaya, Nogueras -Λίμπερο 1: τις Κούτα, Λίμπερο 2: Χριστόφορου. Aλλαγές: ΛεωνΊδου, Ζεμπύλα, Νικολάου.

Διαιτητές: Σ. Φλουρής – Κ. Στεφανή

ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΓΙΟΥ ΝΕΟΦΥΤΟΥ: ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ – ΑΠΟΛΛΩΝ 2-3 (25-18, 21-25, 16-25, 25-16, 10-15)

Ο ΑΠΟΛΛΩΝ πέρασε από το Γυμνάσιο Αγίου Νεοφύτου κερδίζοντας τη ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ με 2-3 σετ σε 2’08 λεπτά και εξασφάλισε δυο βαθμούς. Με τον πόντο που πήρε η ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ ανέβηκε στην 5η θέση με 14 βαθμούς. Τον πολύ ενδιαφέροντα αγώνα είδαν 100 θεατές.

Στο πρώτο σετ η ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ προηγήθηκε 19-14 και επικράτησε 25-18 σε 25’ γράφοντας το 1-0 σετ. Ο ΑΠΟΛΛΩΝ κατάφερε να ισοφαρίσει κερδίζοντας 21-25 το δεύτερο σετ σε 26’.

Η ομάδα της Λεμεσού πήρε το τρίτο σετ 16-25 σε 25’ και έγραψε το 1-2 σετ. Στο τέταρτο σετ η ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ πήρε μεγάλες διαφορές (22-13) και το «τέλειωσε» 25-16 σε 26’ γράφοντας το 2-2 σετ.

Στο πέμπτο σετ ο ΑΠΟΛΛΩΝ κέρδισε 15-10 σε 14’ και πήρε τον αγώνα με 2-3 σετ.

ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ (ΓΡ. ΜΠΑΛΛΟΣ): Xατζηκωνστάντα, Ripnaya, Napalkova, Stekovic, Κυριάκου, Προκοπίου – Λίμπερο 1: Xίτζιου, Λίμπερο 2: Γεωργίου – Αλλαγές: Xρίστου.

ΑΠΟΛΛΩΝ (Γ. ΓΙΑΠΑΝΗΣ): Milanova, Kyrychenko, Ιορδάνους, Da Silva, Ribeiro, Λάμπρου – Λίμπερο 1: Δαύίδ, Λίμπερο 2: Ζακχαίου – Αλλαγές: Παπαστυλιανού, Chkatarasvilli, Χριστοφόρου, Κωνσταντοπούλου.

Διαιτητές:. Α. Κωνσταντινίδης – Ι . Σοφοκλέους.

«ΝΙΚΟΣ ΣΟΛΩΜΟΝΙΔΗΣ»: Robo Markets ΑΕΛ – ΑΕΚ 3-2 (26-28, 25-21, 25-13, 24-26, 15-05)

Σε ένα συναρπαστικό αγώνα που κράτησε 2’11 η Robo Markets ΑΕΛ επικράτησε με 3-2 της ΑΕΚ στην Αίθουσα «ΝΙΚΟΣ ΣΟΛΩΜΟΝΙΔΗΣ» στην παρουσία 45 θεατών. Οι «γαλαζοκίτρινες» βρίσκονται στην 4η θέση με 19 βαθμούς και οι «κιτρινοπράσινες» στην 6η με 14.

Η ΑΕΚ προηγήθηκε 11-18 στο πρώτο σετ, αλλά η Robo Markets ΑΕΛ ανέτρεψε τα δεδομένα, ισοφάρισε 20-20, αλλά η ομάδα της Λάρνακας κέρδισε 26-28 σε 29’ ανοίγοντας το σκορ. Στο δεύτερο σετ η Robo Markets ΑΕΛ προηγήθηκε 22-20 και νίκησε 25-21 σε 27’ ισοφαρίζοντας 1-1 σετ.

Στο τρίτο σετ η Robo Markets ΑΕΛ μπήκε φουριόζα εξασφάλισε μεγάλες διαφορές (12-04, 17-06, 19-07) και επικράτησε 25-13 σε 20’ και προηγήθηκε 2-1 σετ.

Η ΑΕΚ ισοφάρισε στο τέταρτο σετ αφού επικράτησε 24-26 σε ένα ντέρμπι γκραν – γκινιόλ, αφού η Robo Markets ΑΕΛ προηγήθηκε 22-20,, αλλά η ΑΕΚ ανέτρεψε τα δεδομένα και κέρδισε 24-26 σε 32’ και ισοφάρισε 2-2.

Στο πέμπτο σετ η ομάδα της Λεμεσού άρχισε εντυπωσιακά 09-02 και επικράτησε 15-05 σε 11’ εξασφαλίζοντας τη νίκη με 3-2 σετ.

Robo Markets ΑΕΛ (J. PAYAN): Simonia, Cvljovic,Πεχλιβάνη, Σπύρου,Τai, Zvereva – Λίμπερο 1: Κοκκή, Λίμπερο 2:Παλιομυλίτη – Αλλαγές: Θεοφίλου, Dobrasinovic.

AEK (Ε. ΠΡΑΣΑΝΑΚΗΣ): Τσουτσούκη, Castillo, Λοίζου, Β. Χαραλάμπους, Simancova, A. Xαραλάμπους – Λίμπερο 1: Popolitova, Λίμπερο 2: Αντωνίου – Αλλαγές: Κουζαπά, Ισιδώρου.

Τελευταία Ενημέρωση: 24 Ιανουαρίου 2024 - 08:11

Η υπηρεσία ΡΙΚFLIX δίνει την ευκαιρία στους τηλεθεατές που κατέχουν έξυπνες τηλεοράσεις οι οποίες υποστηρίζουν την εφαρμογή της υβριδικής τηλεόρασης (HbbTV) με την χρήση του κόκκινου κουμπιού -που βρίσκεται στο κάτω μέρος του τηλεκοντρολ-να μεταφέρονται σε διαδυκτιακό περιβάλλον απο όπου μπορούν να παρακολουθήσουν εταιροχρονισμένα τα προγράμματα του ΡΙΚ.

Όταν κάποιος τηλεθεατής είναι συντονισμένος στις συχνότητες τις Επίγειας Ψηφιακής Πλατφόρμας (DVB-T) του ΡΙΚ και παρακολουθεί ΡΙΚ 1 , ΡΙΚ 2 ή ΡΙΚHD και ο δέκτης του υποστηρίζει την εν λόγω εφαρμογή στο κάτω μέρος της οθόνης του θα παρουσιαστέι για λίγα δευτερόλεπτα ένα εικονίδιο που θα τον καλέι να πατήσει το κόκκινο κουμπί. Πατώντας το κόκκινο κουμπί εισέρχεται στην πλατφορμα ΡΙΚFLIX. Σε περίπτωση που ο τηλεθεατής θέλει να επανέλθει στην ζωντανή ροή εκπομπής θα πρέεπι να ξαναπατήσει το κόκκινο κουμπί.