Απόδραση και τεράστιο διπλό στην Πάφο η Ομόνοια – Πρώτη νίκη για ΑΠΟΕΛ

Στις 29 Ιανουαρίου 2024 θα γίνει ο αγώνας ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ – ΑΕ ΚΑΡΑΒΑ. Η ΟΜΟΝΟΙΑ απέδρασε με το διπλό από την Κλειστή Αίθουσα «ΑΦΡΟΔΙΤΗ» τη Δευτέρα 22 Ιανουαρίου 2024 στην εμβόλιμη 12η αγωνιστική του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ Α Κατηγορίας Ανδρών «ΜΙΧΑΛΗΣ ΚΡΑΣΙΑΣ». Οι «πράσινοι» επικράτησαν 1-3 του Kuutio Homes ΠΑΦΙΑΚΟΥ πέτυχε το 2-0 στις νίκες και αποσπάστηκε πέντε πόντους από τους «γαλάζιους».

Ο ΑΠΟΕΛ έμεινε «ζωντανός» στη διεκδίκηση της 6ης θέσης, αφού επικράτησε στο «ΛΕΥΚΟΘΕΟ» της Ένωσης ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗΣ ΔΕΡΥΝΕΙΑΣ με 3-2 σετ και πέτυχε την πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα. To παιχνίδι ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ – ΑΕ ΚΑΡΑΒΑ ΛΑΜΠΟΥΣΑ θα διεξαχθεί στις 29 Ιανουαρίου 2024. Την 12η αγωνιστική είχε ρεπό η ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ.

«ΑΦΡΟΔΙΤΗ»: Kuutio Homes ΠΑΦΙΑΚΟΣ – ΟΜΟΝΟΙΑ 1-3 (19-25, 25-16, 23-25, 18-25)

Τεράστια νίκη και τεράστιο πλεονέκτημα ενόψει πλέί-οφς πέτυχε η ΟΜΟΝΟΙΑ στην Κλειστή Αίθουσα «ΑΦΡΟΔΙΤΗ». Οι «πράσινοι» επικράτησαν 1-3 του Kuutio Homes ΠΑΦΙΑΚΟΥ σε 1’51 ενώπιον 350 θεατών. Η ομάδα του Σάββα Σάββα πέτυχε το 2-0 στις νίκες και αποσπάστηκε στο +5 από τους Παφίτες.

Η ΟΜΟΝΟΙΑ πήρε το πρώτο σετ 19-25 σε 25’και πήρε προβάδισμα 0-1 σετ. Στο δεύτερο σετ ο Kuutio Homes ΠΑΦΙΑΚΟΣ ξέφυγε 13-04 και επικράτησε 25-16 σε 23’ ισοφαρίζοντας 1-1 σετ. Στο τρίτο σετ η ΟΜΟΝΟΙΑ προηγήθηκε 03-07, αλλά το σετ κρίθηκε στο τέλος με τους «πράσινους» να επικρατούν 23-25 σε 28’ και έγραψαν το 1-2 σετ. Στο τέταρτο σετ η ΟΜΟΝΟΙΑ επικράτησε 18-25 σε 26’ και πήρε τη νίκη με 1-3 σετ.

Kuutio Homes ΠΑΦΙΑΚΟΣ (J. CANNESTRACI): Προδρόμου, Krikun, Σκορδής, Mosquera, Dolgopolov, Tavares – Λίμπερο 1: Αντωνίου, Λίμπερο 2: Σαββίδης – Αλλαγές: A. Σαββίδης.

ΟΜΟΝΟΙΑ(Σ.ΣΑΒΒΑ): Perreira, Antipkin, Moalla, Aλεξίου, Ελευθερίου, Dvorranen – Λίμπερο 1: Πάπας, Λίμπερο 2: Τουμπή – Αλλαγές: Μαυρομμάτης, Λοίζου.

Διαιτητές: Xρ. Μαίφόσιης – Κ. Στεφανή

«ΛΕΥΚΟΘΕΟ»: ΑΠΟΕΛ – Ένωση ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΔΕΡΥΝΕΙΑΣ 3-2 (19-25, 25-17, 25-22, 19-25, 15-09)

Ο ΑΠΟΕΛ στην πρώτη αγωνιστική υποχρέωση για το 2024 μπήκε με νίκη και ελπίζει να προλάβει την 6η θέση. Στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ Α Κατηγορίας Ανδρών «ΜΙΧΑΛΗΣ ΚΡΑΣΙΑΣ» οι «γαλαζοκίτρινοι» πέτυχαν την πρώτη τους νίκη στο πρωτάθλημα κερδίζοντας την Ένωση ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΔΕΡΥΝΕΙΑΣ με 3-2 σετ σε 2’10 και ανέβηκε στους 03 βαθμούς και στο -1 από την ΑΕ ΚΑΡΑΒΑ.

Η Ένωση ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΔΕΡΥΝΕΙΑΣ κέρδισε το πρώτο σετ 19-25 σε 24’ και προηγήθηκε 0-1 σετ. Ο ΑΠΟΕΛ ανέτρεψε τα δεδομένα και προηγήθηκε 2-`1 σετ. Στο δεύτερο σετ η ομάδα του Μ. Χρυσοστόμου προηγήθηκε 20-16 και κέρδισε25-17 σε 23’ ισοφαρίζοντας 1-1 σετ. Στο τρίτο σετ οι «γαλαζοκίτρινοι» είχαν το προβάδισμα 20-16 και επικράτησαν 25-22 σε 26’.

Η Ένωση ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΔΕΡΥΝΕΙΑΣ κέρδισε το τέταρτο σετ 19-25 σε 25’ άνκαι οι δυο ομάδες βρέθηκαν ισόπαλες 14-14.

Στο πέμπτο σετ ο ΑΠΟΕΛ κέρδισε 17-15 σε 20’ και πήρε τη νίκη με 3-2 σετ.

ΑΠΟΕΛ (M. XΡΥΣΟΣΤΟΜΟΥ): Αkande, Delgado, Rodriques, Zubkov, Gorbatov, Φ. Χρυσοστόμου – Λίμπερο 1: Στ. Χρυσοστόμου – Αλλαγές: Βιττή.

Ένωση ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΔΕΡΥΝΕΙΑΣ (Δ.ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ): Καρκίδης, Vanags, Aντωνιάδης, Andreev, Iliev, Καραγιάννης – Λίμπερο 1: Παντελή, Λίμπερο 2: Παπαίωάννου – Αλλαγές: Klochko, Πέτρου.

Τελευταία Ενημέρωση: 23 Ιανουαρίου 2024 - 10:49

Η υπηρεσία ΡΙΚFLIX δίνει την ευκαιρία στους τηλεθεατές που κατέχουν έξυπνες τηλεοράσεις οι οποίες υποστηρίζουν την εφαρμογή της υβριδικής τηλεόρασης (HbbTV) με την χρήση του κόκκινου κουμπιού -που βρίσκεται στο κάτω μέρος του τηλεκοντρολ-να μεταφέρονται σε διαδυκτιακό περιβάλλον απο όπου μπορούν να παρακολουθήσουν εταιροχρονισμένα τα προγράμματα του ΡΙΚ.

Όταν κάποιος τηλεθεατής είναι συντονισμένος στις συχνότητες τις Επίγειας Ψηφιακής Πλατφόρμας (DVB-T) του ΡΙΚ και παρακολουθεί ΡΙΚ 1 , ΡΙΚ 2 ή ΡΙΚHD και ο δέκτης του υποστηρίζει την εν λόγω εφαρμογή στο κάτω μέρος της οθόνης του θα παρουσιαστέι για λίγα δευτερόλεπτα ένα εικονίδιο που θα τον καλέι να πατήσει το κόκκινο κουμπί. Πατώντας το κόκκινο κουμπί εισέρχεται στην πλατφορμα ΡΙΚFLIX. Σε περίπτωση που ο τηλεθεατής θέλει να επανέλθει στην ζωντανή ροή εκπομπής θα πρέεπι να ξαναπατήσει το κόκκινο κουμπί.